Dojazd szlakiem Królowej Bony

Jak do nas trafić?

Dla miłośników historii mamy jeszcze inną propozycję dojazdu. Nieco trudniejszą, ale malowniczą i ciekawą. Proponujemy podróż starym szlakiem królowej Bony, tzw. „traktem królewskim”. Tym szlakiem podróżowała królowa Bona z Czerska( gdzie zapoczątkowała uprawy winorośli) przez Grójec, Lewiczyn, Bądków, Goszczyn dalej do Przybyszewa, gdzie rozpowszechniła uprawę włoszczyzny. Aby odbyć podróż tym szlakiem należy wjechać do Grójca i kierując się na Kępinę skręcić w prawo pod wiadukt i dalej prosto znajdziemy się na trakcie królewskim.

Na najbliższym rozjeździe skręcamy w lewo i dalej droga prowadzi nas sama przez Grudzkowolę, Lewiczyn aż do Goszczyna. W Goszczynie kierujemy się do Kozietuł . Po drodze zachęcamy do odwiedzenia sanktuarium Matki Boskiej Lewiczyńskiej w Lewiczynie, gdzie znajduje się słynący cudami Obraz Matki Boskiej Lewiczyńskiej, którego twórcą miał być sam św. Łukasz.

http://www.sanktuarium-lewiczyn.pl/

Proponujemy także odwiedzenie Goszczyna i kościoła parafialnego. W XVI wieku Goszczyn zaliczał się do znakomitych miast na Mazowszu.

http://goszczyn.com.pl/