Rok 2013 Copy

3 Grójecki Bieg Uliczny

W sobotę 21 września 2013 roku odbył się III Grójecki Bieg Uliczny „Śladami Haruki Murakamiego”. Była to kolejna edycja grójeckiego biegu z rekordową frekwencją, wystartowało w niej prawie 400 uczestników. Impreza odbyła się na ulicach Grójca i przebiegała w dwóch głównych blokach:

 • Biegi dzieci i młodzieży
 • Wyścig i bieg na dystansie 10 km

Biegi dzieci i młodzieży

Biegi dzieci  i młodzieży rozpoczęły się o godzinie 12. Biegi te rozgrywano w pięciu kategoriach wiekowych dla biegaczy i rolkarzy. Dzieci rywalizowały na dystansach 200 i 300 metrów. Młodzież natomiast na 500, 1000 i 2000 metrów. W tej grupie najwięcej było gimnazjalistów z Grójca i okolicznych miejscowości. Cała rywalizacja rozgrywana była na ul. Piłsudskiego. Start i meta znajdowały się przy Urzędzie Gminy i Miasta.

3 Grójecki Bieg Uliczny

Dla uczestników biegów dzieci i młodzieży przewidziano napoje i jabłka, a dla zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych medale. Po zakończonej rywalizacji wśród wszystkich uczestników odbyło się losowanie nagród rzeczowych. Były to dwa rowery, rozlosowane wśród najmłodszych i w starszej grupie młodych biegaczy.

Wyścig i bieg na dystansie 10 km

Grójecki bieg jest jedną z nielicznych imprez na terenie Mazowsza gdzie, obok biegaczy, w rywalizacji uczestniczą wrotkarze i zawodnicy na wózkach. Wyścigi wrotkarzy, jak każdego roku, okazały się niezwykle widowiskowe. Zwycięzcą rywalizacji wrotkarzy okazał się ponownie Chojnacki Bartosz reprezentujący Mapei-SYLPOL z Warszawy i uzyskał czas 18:20. Bartosz Chojnacki jest trzecim zawodnikiem klasyfikacji Pucharu Świata w wyścigach rolkarzy w biegach ulicznych . Kolejne lokaty wywalczyli Pawelec Mirosław 18:25 i Pisarek Bartosz 18:27. Widać, że walka wśród mężczyzn była bardzo pasjonująca i trwała do samej mety.

Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się ponownie poznanianka Szczerbal Agnieszka. Linię mety minęła po 24 minutach i 51 sekundach. Druga Dzięgielewska Maja z Radomia zaledwie 5 sekund później. Kolejna zawodniczka potrzebowały o 30 sekund więcej. Trzecia Agnieszka Zgrzywa Amator Gdańsk osiągnęła czas 26:29. Imprezę zakończył bieg główny biegaczy na dystansie 10 kilometrów. Bieg wygrał Kurek z wynikiem 34 minuty 51 sekund, wyprzedzając Dariusz Kruka o 52 sekundy.

Najlepszy z grójczan, Tomasz Pelchen był piąty z czasem 37 minut 51 sekund. Zmagania pań wygrała Kaczanowska Monika osiągając czas 41:51. Druga na mecie była Peret Elżbieta uzyskując czas nieco ponad 42 minuty. Trzecia z wynikiem 45 minut i 3 sekund była Bogucka Agata reprezentująca klub Mort. Wszystkie panie zajmujące miejsca medalowe uzyskały czasy lepsze od zwyciężczyni zeszłorocznej edycji biegu. W biegach uczestniczyli także niepełnosprawni sportowcy.

III Grójecki Bieg Uliczny w liczbach3 Grójecki Bieg Uliczny

Łącznie w tegorocznej edycji imprezy brało udział prawie 400 uczestników. W biegach dzieci i młodzieży ponad 150 uczestników na pięciu dystansach i pięciu kategoriach wiekowych. W biegu głównym rolkarzy i biegaczy wystartowało łącznie ponad 200 osób. Wśród rolkarzy sklasyfikowanych zostało 32 uczestników, wśród biegaczy – 173. Najmłodszą uczestniczką wyścigu na rolkach, która pokonała dystans 10 km była 4-letnia dziewczynka. Ponad 50 osób zabezpieczało imprezę na trasie biegu. W biurze zawodów pracowało 12 osób.

Dodatkowe atrakcje

Podczas imprezy wystąpiły z pokazami tanecznymi Studio Tańca Dance Zone Alchemia oraz grupa taneczna z Publicznego Gimnazjum w Grójcu. Dużą atrakcję stanowiła ścianka wspinaczkowa dla najmłodszych postawiona przez firmę Icount.pl współpracującą ze stowarzyszeniem SIG Novum, jednym ze współorganizatorów biegu. Pakiety startowe przygotowano dzięki PPHU Activ, Pepsico Zakład Michrów i hipermarket Lewiatan Grójec. Rowery ufundowane zostały przez Energetykę Cieplną Miasta Skarżyska Kamienna Sp. z o.o.. Owoce dla uczestników wszystkich biegów ufundowane zostały przez państwa Przybytniaków.

Podziękowania

Bieg odbył się dzięki dużemu zaangażowaniu instytucji samorządu terytorialnego, stowarzyszeń,  przedsiębiorców i partnerów z terenu Powiatu Grójeckiego. Głównym organizatorem  III Grójeckiego Biegu Ulicznego pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Grójec był Grójecki Ośrodek Sportu „Mazowsze”. Współorganizatorami byli: Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Biedronki” i Stowarzyszenie Signovum. Głównymi partnerami, którzy wspierali finansowo działania organizatorów byli:

 • 3 Grójecki Bieg UlicznyStarostwo Powiatowe w Grójcu,
 • Urząd Gminy i Miasta Grójec

Sponsorami głównymi imprezy byli:

 • firma PPHU ACTIV, producent soków naturalnych z Belska Dużego,
 • Energetyka Cieplna miasta Skarżysko Kamienna dostawca ciepła,
 • Faurecia Automotive Poland Sp. z o.o.,
 • Pepsico Zakład Michrów,
 • Pizzeria Roma Grójec,
 • Hipermarket Lewiatan z Grójca,
 • firma Fizjokoncept.

Partnerami byli m.in.:

 • 3 Grójecki Bieg Uliczny1 Ośrodek Radioelektroniczny Grójec,
 • Areszt Śledczy w Grójcu,
 • Grójecki Ośrodek Kultury,
 • Liceum Ogólnokształcące w Grójcu,
 • Publiczne Gimnazjum  w Grójcu,
 • Polski Związek Sportów Wrotkarskich,
 • Polski Związek Lekkiej Atletyki,
 • Stowarzyszenie Biegiem przez Polskę,

Uchwycone w kadrze

Dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Grójcu, w ramach promocji wydarzeń sportowych odbywających się na terenie Powiatu Grójeckiego, powstała wyjątkowa galeria zdjęć z biegu, które doskonale oddają klimat i charakter III Grójeckiego Biegu Ulicznego – organizowanego przez biegaczy dla biegaczy.

Więcej informacji i zdjęć na naszym profilu na Facebooku – https://www.facebook.com/GrojeckiBiegUliczny.10km !

3 Grójecki Bieg Uliczny 3 Grójecki Bieg Uliczny

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, partnerom, sympatykom i uczestnikom za wsparcie finansowe, aktywny udział i doping.