Rok 2012

W sobotę 22 września 2012 roku odbył się II Grójecki Bieg Uliczny „Śladami Haruki Murakamiego”. Była to kolejna edycja grójeckiego biegu. Pomimo deszczu i zimna, w II Grójeckim Biegu Ulicznym wzięła udział rekordowa liczba uczestników. W sumie wystartowało ponad 300 uczestników. W wyścigach wrotkarzy i biegaczy wystartowało blisko 160 zawodniczek i zawodników. Impreza odbyła się na ulicach Grójca i przebiegała w trzech blokach:

• Biegi i wyścigi na rolkach dla dzieci i młodzieży,
  • Wyścig rolkarzy na dystansie 10 km,
  • Bieg na dystansie 10 km.

Start rolkarzy

W wyścigach wrotkarzy i biegaczy wystartowało blisko 160 zawodniczek i zawodników. Wyścigi wrotkarzy, tak jak rok temu okazały się niezwykle widowiskowe. Zwycięzca rywalizacji Chojnacki Bartosz reprezentujący Mapei Ambra BDC z Warszawy osiągnął przeciętną szybkośc prawie 30 km/h. Kolejne lokaty wywalczyli Ignaczak Michał z Radziejowic i Graczyk Piotr reprezentujący KKSW Krak Rollerblade ze Swarzędza.

Wśród pań bezkonkurencyjne okazały się także poznanianki. Przez cały dystans ton rywalizacji kategorii open na dystansie 10 km nadawała Marczak Barbara . Reprezentantka SSW Malta Poznań minęła linię mety po 24 minutach i 22 sekundach. Kolejne zawodniczki potrzebowały o 6 minut więcej. Druga była Łukaszczyk Kamila, a trzecia Szczerbal Kamila. Wszystkie zebrały zasłużone brawa. Bieg rolkarzy ukończyło 17 zawodników.

Start biegaczy

Imprezę zakończył bieg główny na dystansie 10 kilometrów. Na starcie stanęło 133 osoby. Bieg ukończyło i sklasyfikowanych zostało 115 zawodników. Na trasie nie było jednego lidera. Od startu do mety o zwycięstwo rywalizowali Karolkiewicz Daniel z Entre.pl Warszawa i Chudziński Tadeusz z Romey Płońsk. Ostatecznie wygrał Daniel Karolkiewcz z wynikiem 34 minuty 41 sekund, wyprzedzając Chudzińskiego o dwie sekundy tuż przed metą.

Zmagania pań przebiegały według podobnego scenariusza. Jednak tu nauczycielka z ZSP Mroków Dettlaff Patrycja uzyskała wyrażniejszą przewagę nad drugą na mecie Turczyn Agnieszką. Zwyciężczynie uzyskały odpowiednio czasy 48: 29 i 48: 50. Trzecia z wynikiem 50 minut i 14 sekund była Sępka Daria reprezentująca grupę Spartanie Dzieciom. W biegach uczestniczyli także niepełnosprawni sportowcy.

Wśród startujących było ponad 30 mieszkańców Grójca, najlepszy z nich był Jacek Chałupka, drugi Michał Mirkowski, a trzeci Grzegorz Michalak. Czasy:

• 1. Jacek Chałupka – 37:30
  • 2. Michał Mirkowski – 43:18
  • 3. Grzegorz Michalak – 43:21

Organizatorzy i partnerzy

Dodatkowymi atrakcjami tegorocznej edycji grójeckiego biegu były występy grup tanecznych między innymi z Publicznegpo Gimnazjum w Grójcu i Studia Tańca Dance Zone Alchemia. Specjalne podziękowania dla Joanny Jasińskiej , Pauliny Chałupki i Alicji Radzio za przygotowanie i przeprowadzenie występów tanecznych oraz rozgrzewki.