BBL Grójec – Orlen Warsaw Marathon

Impreza, w której wzięliśmy udział w niedzielę palmową tak mnie zachwyciła, że postanowiłem sie podzielić swoimi wrażeniami. Wczesnym rankiem w niedzielę wyjechaliśmy do Warszawy. Grupa BiegamBoLubię wyjazd miała w planach już od kilku tygodni.

Do ostatnich dni trwały przygotowania. Te wspólne, ogólne podczas zajęć BBL oraz te indywidualne.

Każdy z nas biega, bo to lubi.

Spotykamy się co kilka dni i razem ruszamy w trasę. W teren lub na bieżni stadionu przy ul. Laskowej. W sobotę 12 kwietnia mieliśmy kolejne zajęcia, tuż przed udziałem w Orlen Warsaw Marathon 2014. Biegamy dla przyjemności i mamy z tego niesamowitą frajdę. Zyskujemy nowe przyjaźnie, dobre samopoczucie i lepsze zdrowie na przyszłość. Czasem też uczestniczymy w dużych imprezach biegowych.

Dlatego nie mogło Nas zabraknąć na „Narodowym Święcie Biegania”.

Grupa miała swoje cele. Każdy z osobna także coś chciał „ugrać”. Jedni przebiec dystans maratonu. Inni chcieli bić życiówki, a jeszcze inni, uczestniczyć w czymś, co zapowiadało się na naprawdę dużą, europejską imprezę.

Moim zdaniem nie zawiedliśmy się. Organizacja OWM2014 to popis umiejętności oraz zebranych doświadczeń z roku poprzedniego. Jak podaje organizator, ponad 30 tys. ludzi podczas całej imprezy, mogło doświadczyć uczestnictwa w iście europejskiej klasy wydarzeniu.

Co robiło wrażenie?

Wspólny start do biegów na 10 km i maratońskiego. W tym samym momencie w dwie strony ruszyły tysiące biegaczy. Duża ilość środków technicznych zaangażowanych do przygotowania mobilnego centrum obsługi imprezy. Relacja „live” z biegów, to było niesamowite. Miasteczko biegaczy z imponująco urządzoną salą masażu. Doskonale wyznaczone trasy biegów, choć tu można mówić o zbyt wąskiej ścieżce, jak na tylu biegaczy, zwłaszcza w biegu na 10 km.

To jednak nie zmienia całości pozytywnego odbioru imprezy. Biegaliśmy w dobrej atmosferze, przy super pogodzie, promując już naszą Grójecką Dychę. Wszyscy byliśmy bowiem w jednakowych koszulkach.

Wyniki

Z kronikarskiego obowiązku podaję wyniki osiągnięte przez naszą grupę.

Mirkowski Michał  – 3:18:37

Dawiczewski Tomek – 3:47:13

Żołnacz Maciej – 3:52:38

Trener – 3:25:55

Dąbrowska Monika – 51:12

Majewska Kinga – 55:34

Tyszecki Dariusz – 55:35

Wit Błażej – 56:22

Dawiczewska Marta – 1:16:44

Pachocki Mariusz – 51:13

Gratuluję wszystkim osiągniętych wyników. Tym bardziej mi miło o tym mówić, bo prawie wszyscy poprawili wyniki życiowe. Zapraszam na nasze zajęcia.

Pozdrawiam serdecznie

Ireneusz  Wojciechowski
Trener BBL Grójec